RACE NORTH OF SCOTLAND CHILDRENS & SKI ROAD SKIS          DATE 13 MARCH 2004
OFFICIAL RESULTS
JURY                                           TECHNICAL DATA
TD                    C.ADAMS                  COURSE NAME M1 RACE COURSE
REFEREE               C.LAMONT                 START                  950M
ASST REFEREE           .                       FINISH                 820M
CHIEF OF RACE         R.SMART                  VERTICAL DROP          130M
CHIEF OF COURSE       S.ROBERTSON
START REFEREE         J.ECCLES
FINISH REFEREE        J.JACOBS

                      1st RUN                        2nd RUN
COURSE SETTERS        M.JACHACY                      R.HUTCHISON
FORERUNNERS     - A - B.MCMILLAN               - A - B.MCMILLAN



                - B - F.MITCHELL               - B - F.MITCHELL
                - C -  .                       - C -
                - D -  .                       - D -
                - E -                          - E -

NUMBER OF GATES       43                             42
START TIME            10.30                          2.00
WEATHER:  BRIGHT OCC. CLOUD 
                           SNOW: FIRM           
     TEMPERATURE S: -5C   F: -3C


------------------------------------------------------------------------------
Applied Penalty = 249.44                                              F = 570
PL   ST  SEED COMPETITOR --------------CLUBS   TIME    TIME    TOTAL    RACE
     NO  CODE SURNAME FORENAMES                1st RUN 2nd RUN TIME     POINTS

  1 105 30284 NORTON Emma           SSC\    89  49.94  43.09   93.03    0.00
  2 102 30355 BRUCE Kim             SSC\    90  49.48  44.43   93.91    5.39
  3 120 30597 BISSETT Sophie        SSC\    91  50.80  44.13   94.93   11.64
  4 106 30380 BOWMAN Michelle       ASC\BSC 89  50.73  44.25   94.98   11.95
  5 108 30294 HOPE Michelle         SSC\BSC 89  53.24  44.88   98.12   31.19
  6 107 30424 TINKLER Rachel        ASC\    91  55.18  47.14  102.32   56.92
  7 111 30353 MCGHEE Lyndsey        ASC\SSC 90  57.51  48.48  105.99   79.41
  8 118 30438 NORTON Sarah          SSC     91  59.02  50.71  109.73  102.32
  9 116 30517 MORAN Alexandria      SSC\    92  60.29  50.41  110.70  108.27
 10 123 30386 CUNNINGHAM Lorna      SFC\    90  60.10  53.16  113.26  123.95
 11 114 30415 SPENCER Catriona      ASC\    89  63.96  49.72  113.68  126.52
 12 121 30524 CAMPBELL Siobhan      SSC/BSC 92  61.33  54.85  116.18  141.84
 13 122 30469 ROSS Susan            SSC     92  60.66  55.81  116.47  143.62
 14 115 30364 CAMPBELL Corrie       CSC\BSC 90  64.33  54.97  119.30  160.96
 15 113 30395 FINLAYSON Catherine   SSC\    90  75.12  49.91  125.03  196.07
 16 119 30368 HERON Nichola         CSC\MUC 89  69.26  57.53  126.79  206.85


DID NOT START 1st RUN
    103  30253  HALL Lynsey
    104  30500  GARDINER Carla
    109  30387  ROBERTSON Joanna
    110  30520  PRINCE Heather
    117  30442  BOWMAN Ainsley

DID NOT FINISH 1st RUN
    101  30293  MCLEOD Eilidh
    112  30351  MACFIE Catriona

DISQUALIFIED 1st RUN                           GATE        JUDGE
    None


DID NOT START 2nd RUN
    None


DID NOT FINISH 2nd RUN
    None


DISQUALIFIED 2nd RUN                           GATE        JUDGE
    None



RACE NORTH OF SCOTLAND CHILDRENS & SKI ROAD SKIS          DATE 13 MARCH 2004
OFFICIAL RESULTS
JURY                                           TECHNICAL DATA
TD                    C.ADAMS                  COURSE NAME M1 RACE COURSE
REFEREE               C.LAMONT                 START                  950M
ASST REFEREE           .                       FINISH                 820M
CHIEF OF RACE         R.SMART                  VERTICAL DROP          130M
CHIEF OF COURSE       S.ROBERTSON
START REFEREE         J.ECCLES
FINISH REFEREE        J.JACOBS

                      1st RUN                        2nd RUN
COURSE SETTERS        M.JACHACY                      R.HUTCHISON
FORERUNNERS     - A - B.MCMILLAN               - A - B.MCMILLAN



                - B - F.MITCHELL               - B - F.MITCHELL
                - C -  .                       - C -
                - D -  .                       - D -
                - E -                          - E -

NUMBER OF GATES       43                             42
START TIME            10.30                          2.00
WEATHER:  BRIGHT OCC. CLOUD 
                           SNOW: FIRM           
     TEMPERATURE S: -5C   F: -3C


------------------------------------------------------------------------------
Applied Penalty = 249.57                                              F = 570
PL   ST  SEED COMPETITOR --------------CLUBS   TIME    TIME    TOTAL    RACE
     NO  CODE SURNAME FORENAMES                1st RUN 2nd RUN TIME     POINTS

  1 134 30250 MACFIE Alastair       ASC\SSC 89  47.58  41.96   89.54    0.00
  2 145 30348 WALKER Ross           SSC\    90  51.85  43.00   94.85   33.80
  3 136 30256 JARDINE Ross          SSC\    89  50.92  44.66   95.58   38.45
  4 138 30260 KAY Douglas           GDN\    89  51.96  44.79   96.75   45.90
  5 131 30326 JACOBS Blair          MSC\ASC 89  53.20  44.94   98.14   54.75
  6 137 30374 ROBERTSON Ewan        GDN\    90  53.65  45.05   98.70   58.31
  7 150 30354 MAVOR Sean            SSC\    90  53.81  46.65  100.46   69.52
  8 142 30408 O'REILLY Duncan       CSC\    90  54.73  46.77  101.50   76.14
  9 132 30381 MATTHEW Andrew        ASC\    90  57.88  48.01  105.89  104.08
 10 144 30404 LAIDLAW Blair         SSC\    91  56.03  50.38  106.41  107.39
 11 151 30349 GIBSON Gordon         SSC\    90  57.56  48.95  106.51  108.03
 12 152 30427 DOWNIE Iain           SSC\    91  56.83  50.32  107.15  112.10
 13 143 30409 PYKE Benjamin         ARB\    89  60.65  47.89  108.54  120.95
 14 141 30526 STANG Alastair        GSS\    92  63.95  46.57  110.52  133.56
 15 154 30464 DRUMMOND Craig        CSC\    89  60.61  52.44  113.05  149.66
 16 146 30413 MALCOLM Mathew        CSC\    90  59.77  54.17  113.94  155.33
 17 147 30356 REID Matthew          SSC\    89  61.74  52.35  114.09  156.28
 18 161 30576 KAY Martin            GDN\    92  58.08  57.92  116.00  168.44
 19 149 30343 FERRY Steven          MSC\ASC 89  68.21  48.51  116.72  173.02
 20 140 41242 TUCKER William        SLP\    91  57.69  59.44  117.13  175.63
 21 133 30121 HENDERSON Callum      ASC\SSC 89  75.05  43.10  118.15  182.13
 22 157 30515 GUNN Cameron          MSC\    92  68.16  50.64  118.80  186.27
 23 159 30601 GRANT Andrew          GDN     91  66.31  54.92  121.23  201.73
 24 135 30263 SMITH Euan            ASC\BSC 89  52.81  68.59  121.40  202.82
 25 148 14417 BARRASS Jamie R       SLP\SLP 92  64.60  56.81  121.41  202.88
 26 158 30369 HERON Alastair        CSC\MUC 91  68.09  56.95  125.04  225.99
 27 160 30607 DAKERS Martin         CSC     92  70.13  57.32  127.45  241.33
 28 162 30603 DUNCAN Ewan           CSC     92  69.36  58.54  127.90  244.19
 29 156 30610 PRITCHARD Kenneth     SSC     92  70.94  58.77  129.71  255.72


DID NOT START 1st RUN
    153  30529  MORRISON Jo
    163  30598  DUNCAN Alastair

DID NOT FINISH 1st RUN
    None


DISQUALIFIED 1st RUN                           GATE        JUDGE
    None


DID NOT START 2nd RUN
    None


DID NOT FINISH 2nd RUN
    139  30410  MCWILLIAM Kerr

DISQUALIFIED 2nd RUN                           GATE        JUDGE
    155  30463  DRUMMOND Ross                   26          



RACE NORTH OF SCOTLAND CHILDRENS & SKI ROAD SKIS          DATE 13 MARCH 2004
OFFICIAL RESULTS
JURY                                           TECHNICAL DATA
TD                    C.ADAMS                  COURSE NAME M1 RACE COURSE
REFEREE               C.LAMONT                 START                  950M
ASST REFEREE           .                       FINISH                 820M
CHIEF OF RACE         R.SMART                  VERTICAL DROP          130M
CHIEF OF COURSE       S.ROBERTSON
START REFEREE         J.ECCLES
FINISH REFEREE        J.JACOBS

                      1st RUN                        2nd RUN
COURSE SETTERS        M.JACHACY                      R.HUTCHISON
FORERUNNERS     - A - B.MCMILLAN               - A - B.MCMILLAN



                - B - F.MITCHELL               - B - F.MITCHELL
                - C -  .                       - C -
                - D -  .                       - D -
                - E -                          - E -

NUMBER OF GATES       43                             42
START TIME            10.30                          2.00
WEATHER:  BRIGHT OCC. CLOUD 
                           SNOW: FIRM           
     TEMPERATURE S: -5C   F: -3C


------------------------------------------------------------------------------
Applied Penalty = 203.40                                              F = 570
PL   ST  SEED COMPETITOR --------------CLUBS   TIME    TIME    TOTAL    RACE
     NO  CODE SURNAME FORENAMES                1st RUN 2nd RUN TIME     POINTS

  1 176 30099 ROSS Gail             SSC\GSC 88  53.68  48.45  102.13    0.00
  2 178 30142 MACGREGOR Kirsten     CSC\    87  54.12  48.07  102.19    0.33
  3 173 30321 SMART Katherine       CSC\SSC 87  48.70  55.23  103.93   10.05
  4 174 30094 JACHACY Kate          CSC\    87  55.84  50.67  106.51   24.45
  5 171 30141 BOOTH Eilidh          SSC\    87  57.17  49.96  107.13   27.91
  6 175 30076 GODLEY Cheryl         CSC\    86  57.62  50.65  108.27   34.27
  7 172 10660 WALSH Carrie          SC      63  60.14  54.70  114.84   70.94
  8 180 30207 MACGREGOR Caitlin     CSC\    88  61.53  54.14  115.67   75.57
  9 177 30296 HOPE Amanda           SSC\BSC 88  62.28  54.37  116.65   81.04
 10 179 30205 FINLAYSON Kirsty      SSC\    88  64.39  55.14  119.53   97.11
 11 182 30312 ECCLES Hannah         MSC\    88  67.51  55.39  122.90  115.92 


DID NOT START 1st RUN
    None


DID NOT FINISH 1st RUN
    None


DISQUALIFIED 1st RUN                           GATE        JUDGE
    None


DID NOT START 2nd RUN
    None


DID NOT FINISH 2nd RUN
    None


DISQUALIFIED 2nd RUN                           GATE        JUDGE
    181  30285  ECCLES Rebecca                  10          SMITH


RACE NORTH OF SCOTLAND CHILDRENS & SKI ROAD SKIS          DATE 13 MARCH 2004
OFFICIAL RESULTS
JURY                                           TECHNICAL DATA
TD                    C.ADAMS                  COURSE NAME M1 RACE COURSE
REFEREE               C.LAMONT                 START                  950M
ASST REFEREE           .                       FINISH                 820M
CHIEF OF RACE         R.SMART                  VERTICAL DROP          130M
CHIEF OF COURSE       S.ROBERTSON
START REFEREE         J.ECCLES
FINISH REFEREE        J.JACOBS

                      1st RUN                        2nd RUN
COURSE SETTERS        M.JACHACY                      R.HUTCHISON
FORERUNNERS     - A - B.MCMILLAN               - A - B.MCMILLAN



                - B - F.MITCHELL               - B - F.MITCHELL
                - C -  .                       - C -
                - D -  .                       - D -
                - E -                          - E -

NUMBER OF GATES       43                             42
START TIME            10.30                          2.00
WEATHER:  BRIGHT OCC. CLOUD 
                           SNOW: FIRM           
     TEMPERATURE S: -5C   F: -3C


------------------------------------------------------------------------------
Applied Penalty = 142.51                                              F = 570
PL   ST  SEED COMPETITOR --------------CLUBS   TIME    TIME    TOTAL    RACE
     NO  CODE SURNAME FORENAMES                1st RUN 2nd RUN TIME     POINTS

  1 193 30126 DUNCAN Richie         ASC\    87  45.69  39.36   85.05    0.00
  2 194 30116 MACFIE Craig          ASC\SSC 87  46.82  40.73   87.55   16.75
  3 195 30117 MATHIESON Alastair    BSC\GDN 87  47.42  41.61   89.03   26.67
  4 191  3199 WHITTET Jeremy        CSC     67  48.10  42.24   90.34   35.45
  5 199 30184 SHIELLS Ramsay        GDN\    88  50.31  42.09   92.40   49.26
  6 192 30124 PRINCE Robert         GDN\    87  48.36  44.05   92.41   49.33
  7 201 30287 THOMSON Ryan          ASC     88  53.45  48.23  101.68  111.45
  8 203  8747 SWINDELLS Robert      OVL     65  57.07  51.99  109.06  160.91
  9 196 30269 O'REILLY Magnus       CSC\    87  50.09  62.20  112.29  182.56
 10 200 30157 MATTHEW Jamie         ASC\    87  54.27  60.72  114.99  200.66
 11 207 30509 WHELAN Neil           CSC\    88  72.65  54.48  127.13  282.02
 12 205 30599 WELDING James         CSC     88  76.97  52.44  129.41  297.30


DID NOT START 1st RUN
    197  30235  GLASSE-DAVIES Salvador
    204  30222  BANNON Ross

DID NOT FINISH 1st RUN
    None


DISQUALIFIED 1st RUN                           GATE        JUDGE
    None


DID NOT START 2nd RUN
    None


DID NOT FINISH 2nd RUN
    198  30181  ROBERTS Tom
    202  30412  NORMAN Robert

DISQUALIFIED 2nd RUN                           GATE        JUDGE
    206  30600  GRANT John                      40          






ヴィトン 財布 メンズ ヴィトン 財布 ヴィトン 長財布 ビトン 財布 ルイヴィトン アウトレット ルイヴィトン バッグ ルイヴィトン 財布 ルイビトン 財布 ヴィトン 財布 激安 ヴィトン バッグ ヴィトン 財布 メンズ バイマ ヴィトン 財布 新作 ヴィトン 長財布 レディース ヴィトン財布 ルイヴィトン アウトレット 通販 ルイヴィトン バッグ 激安 ルイヴィトン 財布 人気 ルイヴィトン 財布 アウトレット ヴィトン 激安 財布 ヴィトン バッグ 人気 ランキング ヴィトン 財布 メンズ タイガ ヴィトン 財布 メンズ ヴィトン 長財布 アウトレット ビトン 財布 値段 ルイヴィトン アウトレット 店舗 ルイヴィトン バッグ ルイヴィトン 財布 メンズ ルイヴィトン 財布 メンズ ヴィトン 財布 激安 ヴィトン バッグ メンズ
ヴィトン 財布 ルイヴィトン アウトレット ルイヴィトン バッグ ルイヴィトン 財布 ルイヴィトン 店舗 ルイヴィトン 通販 ルイヴィトン 新作 ルイヴィトン 人気 ルイヴィトン 激安 ヴィトン 財布 アウトレット ルイヴィトン アウトレット 店舗 ルイヴィトン バッグ 新作 2014 ルイヴィトン 財布 人気 ルイヴィトン 店舗 人気 ルイヴィトン 通販 アウトレット ルイヴィトン 新作 バッグ ルイヴィトン 人気 財布 ルイヴィトン 激安 バッグ ヴィトン 財布 ルイヴィトン アウトレット ヴィトン バッグ 新作 ヴィトン 財布 新作 ルイヴィトン アウトレット 店舗 ルイヴィトン カバン 通販 ルイヴィトン 新作 激安 ルイヴィトン 人気 店舗 ルイヴィトン 激安 本物 ヴィトン 財布 アウトレット ルイヴィトン アウトレット 店舗 ルイヴィトン バッグ ヴィトン 財布 通販 ヴィトン 店舗 ルイヴィトン 通販 ヴィトン 新作 ルイヴィトン 人気 バッグ louis vuitton 激安 ルイヴィトン 激安 財布 ルイヴィトン 激安 財布